Eko-Okna partnerem Absolvent Talent Days

Eko-Okna partnerem Absolvent Talent Days

Portal naszapraca.com
08.08.2022, godzina: 00:52

Ponad 70 polskich i zagranicznych firm zaprezentowało swoje oferty na największych targach pracy i praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które odbyły się 30 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W gronie wystawców znalazły się EKO-OKNA S.A. - jeden z czołowych producentów stolarki otworowej w Polsce. Kornicka firma była też partnerem tego prestiżowego wydarzenia.

Absolvent Talent Days to największe i najbardziej prestiżowe targi pracy i praktyk w Polsce, które cyklicznie odbywają się w największych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. W stolicy Górnego Śląska wydarzenie zorganizowane zostało po raz czwarty. Wśród odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe pojawili się studenci i absolwenci zarówno z Polski jak i zagranicy. Łączna liczba odwiedzających przekroczyła 3000 osób.

W trakcie całodziennego wydarzenia odbyło się wiele prelekcji i paneli dyskusyjnych związanych z tematyką zatrudnienia. Prelegentami byli przedstawiciele firm, specjaliści od HR i rozwoju osobistego. Dyskusje moderował Włodek Markowicz – jeden z najpopularniejszych Youtuberów w Polsce, autor książki „Kropki”, w której przedstawia własną filozofię życia.

- Spotkaliśmy się po to, aby porozmawiać m.in. o możliwościach jakie daje rynek pracy studentom i absolwentom, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową. Pytałem zaproszonych gości o cechy pożądane u kandydatów, o to co młodzi ludzie powinni wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną i jak się do niej przygotować. Z rozmów z zaproszonymi ekspertami wynika, że rynek pracy w Polsce jest rynkiem pracownika, co oznacza, że pracodawca musi zaproponować taką ofertę pracy, która jest atrakcyjna dla kandydata i konkurencyjna względem ofert innych firm – wyliczał Włodek Markowicz.

Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w firmie EKO OKNA S.A., jako ekspert, wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Doświadczenie, czy wykształcenie, co decyduje o tym, że dostaniesz pracę”. Zasiadła w gronie przedstawicieli takich firm jak Euvic, General Motors i BNY Mellon. - Istnieją stanowiska, na których bez wykształcenia kierunkowego nie da się rozpocząć pracy. Są też takie jak np. w naszym biurze obsługi klienta zagranicznego, gdzie podstawowym elementem, który bierzemy pod uwagę w procesie rekrutacji jest znajomość języka obcego – mówiła Anna Skrzyńska. - Nasza firma prowadzi szkolenia wewnętrzne dla nowych pracowników na różnych stanowiskach. Przedstawiamy specyfikę pracy i uczymy jak odnosić sukcesy w naszej branży. Warunek jest jeden – kandydat musi być otwarty na przyjęcie podstawowej wiedzy technicznej dotyczącej stolarki otworowej. Cechami, które także są pożądane z punktu widzenia pracodawców, jest pozytywne nastawienie, umiejętność słuchania, myślenia przyczynowo-skutkowego a także chęć ciągłego doskonalenia się – podkreślała w trakcie panelu Anna Skrzyńska specjalista ds. HR w firmie EKO-OKNA S.A.

Kornicka spółka w ciągu ostatnich kilku lat wypracowała sobie wizerunek solidnego i stabilnego pracodawcy. Na targach Absolvent Talent Days, firma pojawiła się zarówno jako wystawca, jak i partner wspierający wydarzenie. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. - Liczba uczestników wydarzenia jest imponująca. Nasze stoisko odwiedziło wielu studentów ostatnich lat, przede wszystkim filolodzy, programiści i konstruktorzy. Rozmowy z młodymi ludźmi dostarczają nam wiedzy o oczekiwaniach absolwentów względem pierwszego miejsca zatrudnienia. Z kolei my mamy szansę przedstawić naszą ofertę. Wyjaśniamy jak wygląda praca na danym stanowisku oraz jakie cechy i umiejętności kandydatów są dla nas kluczowe. Sama organizacja i przebieg targów jest na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że możemy być częścią tak prestiżowego, ogólnopolskiego wydarzenia – podsumowała Anna Skrzyńska specjalista ds. HR firmy EKO OKNA S.A.

***
Eko-Okna S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.

699 wyświetleń