400 nowych miejsc pracy w Gliwicach

400 nowych miejsc pracy w Gliwicach

Portal naszapraca.com
23.04.2024, godzina: 06:12

Firma Johnson Matthey Poland tworzy około 400 miejsc pracy. Nowa fabryka katalizatorów zajmuje powierzchnię około 23 tys. m2 i jest największym tego typu przedsięwzięciem w regionie. Wartość inwestycji to blisko 450 milionów złotych.

Nowa hala produkcyjna w gliwickim zakładzie złożona jest z dwóch rozbudowanych i wysoce zautomatyzowanych linii umożliwiających produkcję pełnej gamy najbardziej zaawansowanych katalizatorów samochodowych. Produkty Johnson Matthey trafią do licznych modeli samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych oraz maszyn budowalnych. Obecnie 1/3 samochodów na świecie jest wyposażona w katalizator wyprodukowany przez Johnson Matthey.

Duża skala projektu i utworzenie wielu nowych miejsc pracy to ogromna szansa na rozwój w międzynarodowym środowisku, zarówno dla profesjonalistów, absolwentów szkół wyższych, jak i osób z wykształceniem technicznym. „Pracę w naszej fabryce poprzedzają intensywne szkolenia, które prowadzone są w Polsce oraz zagranicznych zakładach produkcyjnych Grupy – mówi Ludmiła Kulawik, Dyrektor ds. Personalnych – Nasi pracownicy poznają przebieg złożonego procesu produkcyjnego, jak również zaawansowane metody weryfikacji wymagań jakościowych, które stawiają przed nami klienci. Pracownicy naszej firmy wykorzystują swoją wiedzę oraz kreatywność w codziennej pracy. Kultura Johnson Matthey oparta jest o takie wartości jak praca zespołowa, ciągłe doskonalenie, uczciwość oraz zorientowanie na główny cel naszej firmy, czyli ochronę ludzi i planety. Nasze środowisko pracy wypełnia wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka. W takiej atmosferze naprawdę pracuje się wydajniej, a codzienna współpraca dostarcza nam dużo radości.”

Johnson Matthey posiada ponad dwustuletnie doświadczenie. Rozwiązania proponowane przez firmę znajdują zastosowanie m.in. w niskoemisyjnym transporcie, farmacji i branży przetwórstwa chemicznego. Ben Miller - Dyrektor Fabryki, podkreśla: „Firma Johnson Matthey nastawiona jest na działania podnoszące poziom naszego życia oraz rozwiązania przyjazne środowisku. Przykładamy ogromną wagę do jakości wytwarzanych produktów, ponieważ nasze katalizatory zapobiegają powstawaniu ponad 20 milionów ton zanieczyszczeń rocznie. Największą wartością Johnson Matthey są jednak pracownicy oraz ich bezpieczeństwo. Budujemy silną kulturę bezpieczeństwa, ukierunkowaną na pracę w naszym zakładzie, ale również bezpieczeństwo w życiu prywatnym. Dbamy o siebie wzajemnie oraz o otaczającą nas społeczność.”

Inwestycja wkracza właśnie w bardzo intensywną fazę walidacji. Rozpoczęcie pełnej produkcji planowane jest na kwiecień tego roku. Johnson Matthey na całym świecie zatrudnia ponad 14 000 osób.

1486 wyświetleń